Jak izoluje pianka poliuretanowa?

izolacja natryskowa pianą pur

Trudno ignorować znaczenie, jakie ma dobra izolacja termiczna. Należy ona do zabiegów, które przyczyniają się do podniesienia komfortu mieszkania, a jednocześnie daje nam szanse na znaczące oszczędności. Jeśli jest przeprowadzona w odpowiedni sposób, możemy liczyć na oszczędność sięgającą nawet połowy nakładów, jakie zwykle ponosi się na ogrzewanie. Obecnie za najlepszą metodę izolacji termicznej uważa się wykorzystanie pianki poliuretanowej. To materiał o wiele bardziej trwały niż inne rozwiązania, a tym samym odznaczający się też bardziej imponującymi parametrami.

Ocieplenie domu z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest dość skomplikowane, zaleca się więc, aby powierzyć te zadanie profesjonalistom. Nie każda firma może się przy tym pochwalić odpowiednim doświadczeniem, stąd też najlepiej jest wybierać taką, o której wiadomo, że na jej koncie znajduje się wiele udanych realizacji. Da to pewność, że praca osób zatrudnionych w niej pozwoli nam na likwidację mostków termicznych. Wybór pianki poliuretanowej jako rozwiązania wykorzystywanego podczas izolacji nie jest wcale przypadkowy.

Za rozwiązaniem tym przemawia choćby to, że pianka zapewnia nam obecność jednolitej warstwy izolacyjnej na całej powierzchni, a jednocześnie nawet pod wpływem czasu nie traci charakterystycznych dla siebie parametrów izolacyjnych. Pianka pozwala także na likwidowanie mostków powietrznych, może też gwarantować najlepszą szczelność w związku z tym, że dociera nawet do miejsc, do których dostęp jest w szczególny sposób utrudniony. Pianka przeciwdziała też rozwojowi pleśni, a choć znana jest przede wszystkim jako materiał, który chroni nas przed utratą ciepła, można na nią liczyć także wówczas, gdy zależy nam na dobrej izolacji akustycznej. To także rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego, które nie tylko nie wydziela żadnych zapachów, ale i pyłów.

Jednocześnie możemy mieć pewność, że pianka będzie spełniała nasze oczekiwania nie tylko zaraz po wykorzystaniu, ale i wtedy, gdy minie już sporo czasu, jej parametry są bowiem niemal niezmienne. Nie trzeba też obawiać się mostków termicznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że piana rozrasta się w momencie aplikacji. To pozwala jej na docieranie do miejsc, które pozostają niedostępne dla innych materiałów izolacyjnych takich, jak choćby wełna mineralna i styropian. Pianka zamknięto komórkowa nie przepuszcza nie tylko powietrza, ale również wody, a ponieważ przylega do niemal każdej powierzchni, nie musimy obawiać się o to, że w naszym konkretnym przypadku jej zastosowanie nie będzie możliwe lub nie przyniesie oczekiwanych efektów.