Piana PUR

piana purZnakiem rozpoznawczym pianki poliuretanowej jest to, że mamy do czynienia w jej przypadku z materiałem izolacyjnym, który charakteryzuje się imponującą liczbą zalet. Jej stosowanie pozwala na ograniczenie nawet o połowę wysokości rachunków płaconych za zużycie energii elektrycznej, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że pianka pur nie tylko zabezpiecza, ale również wzmacnia konstrukcję budynku, w którym jest wykorzystywana. Pozwala cieszyć się domem wolnym od pleśni i unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń, a przecież nie mówimy wcale o końcu jej zalet.

Osoby, które decydują się na przetestowanie pianki poliuretanowej zwracają uwagę między innymi na to, że zatrzymuje chłodne powietrze w lecie, a ciepłe w zimie, pozwala więc na to, aby przebywający w domu domownicy i goście nie odczuwali z tego tytułu dyskomfortu. Jej stosowanie sprawia również, że dom staje się bardziej komfortowy, a ponieważ mówimy o rozwiązaniu o sztywnej strukturze, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem to, że przylega ściśle do większości materiałów budowlanych. Nie odpada przy tym po pewnym czasie, co jest właściwością, którą powinny docenić te osoby, które do tej pory wykorzystywały w tym celu wełnę.

Na uwagę zasługuje również sama technologia izolacji natryskowej, okazuje się bowiem, że również dla niej charakterystyczne są liczne zalety. Na pierwszy plan wysuwa się to, że można zaoszczędzić dzięki niej na kosztach energii, nie można jednak nie docenić i tego, że systemy natrysku pozwalają na uszczelnienie wszystkich ścian, stropu, a nawet dachu budynku. Badania naukowe potwierdzają, że aż czterdzieści procent energii traci się dlatego, że powietrze przenika do domu wykorzystując nie tylko szczeliny, ale także źle zaprojektowane ściany, drzwi oraz okna. Pianka jako materiał izolacyjny przeciwdziała temu zjawisku, może być więc z powodzeniem stosowana nawet w niezbyt szczelnym domu.