Bezpieczna izolacja pianą

bezpieczna izolacja poddaszaKażdy, kto przystępuje do prac związanych z izolacją budynku dąży do tego, aby mądrze zainwestować wydane na ten cel pieniądze. Do niedawna liczyliśmy się jednak z tym, że jest to niemal niemożliwe, każdy materiał izolacyjny posiadał bowiem nie tylko zalety, ale również przynajmniej kilka wad.

Dziś możemy jednak liczyć na rozwiązanie, które jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jest nim pianka poliuretanowa nie bez przyczyny zasługująca na nasze zainteresowanie. Jej stosowanie jest uzasadnione już choćby dlatego, że mamy do czynienia z jedynym materiałem, który charakteryzuje się znakomitymi walorami izolacyjnymi nawet pomimo tego, że wykorzystuje się jedynie jego bardzo cienką warstwę. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że pianka poliuretanowa posiada szereg zastosowań, z powodzeniem można więc wykorzystywać ją tak w budynkach mieszkalnych, jak i handlowych, jak i tych o przemysłowym przeznaczeniu. Pianka pur to również rozwiązanie idealne z punktu widzenia tych odbiorów, którzy nie lubią przepłacać. Dzieje się tak dlatego, że umożliwia ona zaoszczędzenie nawet trzydziestu procent energii, która jest tracona przy wykorzystaniu innych materiałów izolacyjnych. W praktyce oznacza to, że zwrot inwestycji następuje już po mniej niż czterech latach i to wówczas, gdy pomija się fakt rosnącej ceny węgla, gazu i innych nośników energii.

Osoby, które decydują się na wykorzystanie pianki PUR w praktyce nie mogą nie docenić i tego, że jej zastosowanie zapobiega nie tylko podmuchom powietrza, ale również przenikaniu wilgoci. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że nawet czterdzieści procent całkowitej utraty energii z budynku to rezultat przenikania powietrza. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w przypadku większości materiałów izolacyjnych trudno mówić o ich idealnym przyleganiu do powierzchni. Co gorsza, choć właśnie w ten sposób powstają niepożądane szczeliny, w pierwszym okresie po montażu ich dostrzeżenie jest niemal niemożliwe. Problem pojawia się dopiero wówczas, gdy budynek jest już użytkowany, często okazuje się przy tym, że w takiej sytuacji jest już za późno na zmiany. Pianka poliuretanowa rozwiązuje ten problem, ponieważ bowiem tworzy barierę, przyczynia się do tego, że zjawisko infiltracji powietrza jest znacznie mniej dotkliwe. Nie ma więc obaw o uszkodzenie konstrukcji budynku pod jego wpływem, a przecież wcale nie mówimy o zjawisku mało istotnym.

Stosowanie pianki poliuretanowej to również gwarancja, że nie dojdzie do wzrostu ilości pleśni w domu, dzięki czemu będzie on miejscem przyjaznym nawet dla alergików. Pianki pur pozwalają zatem nie tylko na spore oszczędności, ale również są gwarantem ochrony rodziny przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci i pleśni, trudno więc dziwić się, że tak wiele osób decyduje się na podobną inwestycje.