Izolacja akustyczna z pianką poliuretanową

Piana pur - izolacja akustycznaOsoby zainteresowane praktycznym zastosowaniem pianki natryskowej często zadają pytanie o to, czy jej powłoka jest w stanie chronić nie tylko przed utratą ciepła, ale również przed hałasem. Okazuje się, że jest to możliwe, zjawisko to jest przy tym szczególnie łatwe do zniwelowania, gdy wykorzystuje się pianki charakteryzujące się nie tylko niską gęstością, ale również otwartymi komórkami.

Pianka poliuretanowa chroni przed hałasem, gdy używa się jej w odniesieniu do ścian zewnętrznych, z powodzeniem może być jednak wykorzystywana także w przypadku stropów dachów szkieletowych. Jej efekty utrzymują się przy tym przez długi czas, co pozwala na ochronę naszego zdrowia. Pianka sprawdza się między innymi tam, gdzie zostało zainstalowane kino domowe, można jednak wykorzystywać ją również w salach zabaw oraz salach multimedialnych. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób mających swoje biuro w domu, a także wszędzie tam, gdzie odbywają się nagrania. Jej zakup i wykorzystanie ma sens i wtedy, gdy mamy do czynienia z budynkami posiadającymi wspólne ściany działowe. Potrafi ona nie tylko spajać, ale i wypełniać w sposób całościowy nawet naprawdę duże ubytki na powierzchni, znakomicie przylega do niemal wszystkich materiałów budowlanych, a jednocześnie jej aplikacja nie jest skomplikowana.

O tym, że chroni przed hałasem przesądzają charakterystyczne dla niej właściwości, jej skład i konstrukcja przyczyniają się bowiem do tego, że absorbuje dźwięk. Po jej zastosowaniu odgłosy zmniejszają się nie tylko poprzez dach, ale także poprzez podłogę oraz ściany, eliminuje też hałasy dochodzące z zewnątrz.